تبلیغات
وبلاگ خبری بابلسر نیوز - احتمال شیوع بیماری گندم در مزارع مازندران

وبلاگ خبری بابلسر نیوز
 
مازندران می بایست قطب گردشگری و توریستی و اقتصادی ایران شود

عصر انتظارخین
حزب الله سایبرگلستان بلاگ
حرف تونوبت شما
به گزارش بلاغ، عبدالرحمن زاغی طی گفت‌و‌گویی اظهار کرد: با توجه به بارندگی‌های اخیر و ایجاد شرایط مساعد برای شیوع و گسترش بیماری‌های گندم به‌ویژه در اراضی ساحلی با افت خاک سبک و مناطقی که در اثر بارندگی‌ها به علت نداشتن زهکش مناسب حالت ماندابی پیدا کردند، احتمال ظهور و شیوع بیماری‎های گندم مانند سفیدک سطحی، سپتوریا، فوزاریوم و زنگ‌های غلات دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: گندم‌کاران باید نسبت به رعایت بهداشت زراعی به‌ویژه مبارزه مکانیکی با علف‌های هرز داخل و حاشیه مزارع که در کاهش بیماری‌ها موثر است توجه کنند.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه مصرف متعادل کودها با تقسیط کودهای ازته و نظر کارشناسان تغذیه باید انجام شود، گفت: ایجاد آبراه مناسب برای خارج کردن آب اضافی ناشی از بارندگی‌های فصلی در افزایش مقاومت گیاه موثر است.

زاغی خاطرنشان کرد: کشاورزان در صورت مشاهده هر گونه بیماری یا علائم تغییر رنگ برگ‌ها، به مراکز جهاد کشاورزی دهستان‌ها و کلینیک‌های گیاه‌پزشکی مراجعه کنند و ضمن هماهنگی با کارشناسان حفظ نباتات و دریافت نسخه گیاه‌پزشکی نسبت به مبارزه اصولی با استفاده از قارچکش‌های مجاز تیلت، فولیکور، فالکن و آلتو در زمان مناسب با دز‌های توصیه شده اقدام کنند.


احتمال شیوع بیماری گندم در مزارع مازندران

لینکامنتلینکایمیلدنبالرهمفیسنماکلوبافسران
social code


طبقه بندی: خبرهای مازندران، 
برچسب ها: شیوع بیماری گندم،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 21 اسفند 1395 توسط khabarnews
امکانات جانبی
تمامی حقوق مطالب برای وبلاگ خبری بابلسر نیوز محفوظ می باشد