تبلیغات
 بخرید و بفروشید - کسانی که تابعیت یک کشور دیگر را هم دارند خائن هستند / به سخره گرفتن امر ولی خیانت است

کسانی که تابعیت یک کشور دیگر را هم دارند خائن هستند / به سخره گرفتن امر ولی خیانت است

به گزارش بلاغ، حجت‌الاسلام سید حسین مؤمنی در مراسم سالگرد شهدای خان طومان که شب گذشته در مصلی نماز جمعه بهشهر برگزار شد با اشاره به خصوصیت‌های بارز شهیدان کابلی قنبری و مفقودالاثر خلیلی گفت: با بررسی زندگی شهدای مدافع حرم این نکته مهم به دست می‌آید که آن‌ها به‌گونه‌ای باخدا معامله کردند که هیچ تطمیعی آن‌ها را از این مسیر خارج نکرد و این دنیا را جای قرار و ماندن نمی‌دانستند.
کسانی که تابعیت یک کشور دیگر را هم دارند خائن هستند / به سخره گرفتن امر ولی خیانت است
وی جهاد شهدای مدافع حرم در راه خدا را برخاسته از تعلق دانست و افزود: خداوند در وجود انسان نعمتی به نام عقلانیت ارزانی کرد که این شهدا به‌طور کامل از آن استفاده کردند.

استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: شهدا خدا را با تمام وجودشان باور کردند و انسان‌هایی که خدا را باور کنند اهل منت گذاشتن بر سر دیگران نیستند، کاخ‌شان، استخرشان و دنیا آن‌ها را فریب نمی‌دهد.

مؤمنی افزود: هر آنچه بین انسان و خدا فاصله ایجاد می‌کند را باید کنار گذاشت، نباید با بیگانه و کسی که تمام وجودش تعلق به دنیا است هم‌نشین شد چراکه روی روح و روان انسان تأثیر می‌گذارد.

وی با اشاره به خاطرهای در خصوص شهید رجایی به روحیات این شهید اشاره کرد و افزود: شهید رجایی راضی نمی‌شود که حتی یک دروغ تبلیغاتی برای رأی آوردن بگوید، چراکه می‌داند دروغ او را از خدا دور می‌کند.

سخنران مراسم تصریح کرد: برخی به‌راحتی دروغ می‌گویند، برایشان عادی است و نقل دهانشان شده، این سخنان من امشب ضبط می‌شود امکانش وجود ندارد که در آینده بگویم من این سخنان را نگفتم این دروغ محض است.

حجت‌الاسلام مؤمنی بابیان اینکه بی‌توجهی به کلام بزرگان، علما و ولی انسان را از رحمت خدا دور می‌کند خاطرنشان کرد: آن‌کسانی که می‌روند دست در دست بیگانه می‌گذارند اهل انس باخدا و قرآن نیستند، آن‌ها بدبخت هستند.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به داستان مشرقی یکی از یاران امام حسین (ع) به درس گرفتن از واقعه عاشورا تأکید کرد و گفت: اگر شمایی که به امام حسین (ع) اعتقاددارید، حساب بانکی‌تان در یک کشور دیگر برای چیست؟

وی به دو تابعیتی بودن برخی مسئولین اشاره و خاطرنشان کرد: آن‌هایی که تابعیت یک کشور دیگر را هم دارند انسان‌های خائنی هستند و در خیانتشان نباید تردید کرد و باید تأسف خورد به افراد بزرگ‌تری که این دو تابعیتی‌ها را در مسئولیت‌های کلیدی استفاده می‌کنند.

حجت‌الاسلام سید حسین مؤمنی با اشاره روایتی تاریخی گفت: هرکسی که خلاف وعده و قسم خود عمل کند خائن است، به‌طور مثال امروز فرد باید التزام عملی به ولایت داشته باشد اما می‌بینیم که این‌طور نیست، چه قولی و چه نیتی به ولایت التزام ندارد، این فرد خائن است.

استاد حوزه و دانشگاه بابیان اینکه خدا وعده پیروزی و یاری داده است، این شهدا به امر ولی خود با دست‌خالی مقابل دشمن ایستاده‌اند گفت: بی‌حیایی این است که نسبت به امر ولی بی‌تفاوت باشی و امر ولی خدا را به سخره بگیری و این قطعاً خیانت است.

سخنران مراسم سالگرد شهدای خانطومان در پایان خاطرنشان کرد: برخی را دنیا به زمین نمی‌زند، بلکه منیت و حب دنیا است که شیطان وارد او می‌شود و او را زمین‌گیر می‌کند، آن‌ها فکر می‌کنند چون کنار ولی ایستاده‌اند کسی هستند و جایگاهی دارند، درصورتی‌که اگر ولی نبود آن‌ها هیچ جایگاهی نداشتند.طبقه بندی:
برچسب ها: حجت‌الاسلام سید حسین مؤمنی، نماز جمعه بهشهر،

تاریخ : جمعه 1 اردیبهشت 1396 | 02:08 ب.ظ | نویسنده : khabarnews | نظرات


  • paper | کاسپین کامپیوتر | ایران بلاگ
  • خرید اینترنتی | ویستا باکس